Dev Patel

Oyuncu

Dev Patel, üç defa BAFTA ödülü kazanmış olan Britanya TV dizisi Skins’te kendisine önerilen rol sayesinde 16 yaşında profesyonel oyunculuğa başladı. 

Sinemada kendini kanıtlaması, henüz 17 yaşındayken başrolünü oynadığı Milyoner filmi ile gerçekleşti. Film bir Akademi Ödülü kazandı ve Dev de, Sinema Oyuncuları Birliği Ödülü’ne ve Altın Küre’ye aday gösterildi. Dev, yakın bir tarihte En İyi Erkek Oyuncu dalında BAFTA ödülü aldı ve Lion’daki rolü ile Altın Küre’ye ve Oscar’a aday gösterildi.

Dev, beyaz perdenin dışında Tekvando sporunda siyah kuşak sahibi ve kendisine bir bronz madalya kazandıran Dünya Şampiyonalarında mücadele etmiş. Ayrıca bir stil ikonu ve podyumlarda onu sık sık görmek mümkün.

Dev, Mandarin Oriental’ın bir hayranı ve otelin dinlendirici ortamı, kendisini her zaman 'evinde hissetmesini' sağlıyor. Kendisi, özellikle eskiden bir manastır olan Mandarin Oriental, Prag’ın dinginliğinin bir hayranı. Onun bir oteldeki lüks anlayışı ise "...harika bir banyo. Burası, repliklerimi ezberlediğim ve canlandırdığım karakteri yıkanarak üzerimden attığım yer." 

Dev’in desteklemeyi seçtiği yardım kurumu, Pure Earth.