Isabelle Huppert

Oyuncu

Isabelle Huppert sinema ve tiyatro kariyeri boyunca daima yoğun övgülere mazhar oldu. Sergilediği performanslar romantiklikten esrarengizliğe, cazibeden umutsuzluğa, delilikten komikliğe uzanıyor, bazen tüm bun ruh halleri aynı yapımda karşımıza çıkıyor.

Cannes’daki resmi ödül yarışmasında, tam 16 filmi sayesinde en çok yer alan kadın oyuncu ve 1978’deki Violette ve 2001’deki Piyano Öğretmeni ile En İyi Oyunculuk Ödülü’nün iki defa sahibi olmuş. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında 12 defa aday gösterilmesi ile César Ödülü’ne en çok aday gösterilen kadın oyuncu.

Isabelle, 2017 yılında eleştirmenlerin övgüsünü toplamış olan polisiye gerilim filmi Elle’de rol alarak Oscar’a aday gösterildi ve En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre ve BAFTA ödüllerinin sahibi oldu.

Isabelle, bu duruma uygun bir biçimde, Mandarin Oriental, Paris’e yakın bir konakta görüntülendi. Özellikle Mandarin Oriental, Boston’ın hayranı ve Mandarin Oriental, Marakeş’i de ziyaret etmek için sabırsızlanıyor. Mandarin Oriental’ın ona, hareketli ve değişken film çekimi programının gereklerine “uygun düzeyde dikkat ve düzen imkanı” sunabildiğini söylüyor.

Isabelle, destekleyeceği yardım kurumları olarak The Watermill Centre ve APREC’i tercih etti.

Ödüllü fotoğrafçı Mary McCartney tarafından fotoğraflanmış ve filme alınmıştır.