Sağlık

Rezervasyon
Aşağı Kaydırın

Bütünsel Spalar ve Sağlık

Zihin, vücut ve ruh bakımını bir arada sunmak, Mandarin Oriental’ın spa felsefesinin temelinde yer alır. Spalarımız, spa deneyimine bütünsel bir biçimde yaklaşarak, yalnızca vücuda bakım yapmanın çok daha ötesine geçer. Yılların bilgi birikimini, iyileştirici ve lüks bir ortamda yetenek ve sezgi ile birleştiren spalarımız dünyanın en iyileri arasındadır.

Sağlık konusuna kişiye özgü bir şekilde eğiliriz ve bu nedenle misafirlerimizin belirli bakımlar yerine belirli süreler için rezervasyon yapmalarını tavsiye ederiz. Ayrıca, size Mandarin Oriental spa maceranızda rehberlik edecek bir spa konsiyerji hizmeti de sunmaktayız.

Spalarımızın her birinde, Aromatherapy Associates tarafından özel olarak geliştirilmiş olan bize özel ürün serimizin yanı sıra, Geleneksel Çin Tıbbı uzmanları ile iş birliği içinde üretilmiş özel bakımlar da sunulmaktadır. Her spada beslenme tavsiyeleri, yoga, meditasyon ve güzellik bakımlarının yanı sıra, su ve ısı ile bakım alanlarının da dahil olduğu çeşitli hizmetler verilmektedir.

Kendinizi dinleme ve keşif için birer liman niteliğindeki spalarımız, Doğudan gelen mirasımızın yerel kültürlerden ilham almasıyla oluşturulmuştur. Sıra dışı teklifimiz sayesinde, 2019 yılında 13 otele verilen Forbes ‘Beş Yıldızlı Spa’ ödülü ile dünyada bu alanda bu kadar çok ödül kazanan ilk otel grubu olduk.

Kişisel sağlığınıza öncelik verin ve İçsel Güç - Dışsal Güç programımız ile yıla daha güçlü ve daha dayanıklı olarak girin. Misafirler egzersiz, hareket ve sağlıklı beslenme yoluyla fiziksel canlılığı artırarak Dışsal Güç inşa ederken sessizlik, derin düşünme ve farkındalık için zaman ayırarak İçsel Güç gelişimine odaklanabilir. Mandarin Oriental’daki Spa’lar, hem fiziksel hem de zihinsel olarak enerjiyi yenileyen ve gücü artıran özel tasarlanmış bakımlar sunar.

Güneşe doyabileceğiniz yedi konum

Güneşli şehirler, yumuşacık kumlu plajlar veya rüzgarda tembel tembel sallanan palmiye ağaçlarını mı hayal ediyorsunuz? Hayat zorlaştığında, hem vücudu hem de ruhu dinlendirecek bir kaçamağın kollarına kendinizi bırakın

Keyif Alma, Rahatlama ve Kendini Dinleme için

size zaman sunan bir yer.

880A7AA3-D4C7-4F11-B841-5BA3946C4135

Pek çok spa, alanlarında uzman olan kişilerin gerçekleştirdiği spa ve zindelik programları sunar: bunlara fitness, sağlık, güzellik, farkındalık, zindelik ve beslenmenin yanı sıra misafirin bireysel ihtiyaçlarına uygun spa bakımları dahil olabilir.

Zaman Ritüelleri
Mandarin Oriental’daki The Spa’lar, 18 yıldan uzun bir süre önce Zaman Ritüelleri ile devrin çok ötesinde olduklarını kanıtlamıştır. Misafirlerin randevu alması, uzman terapistlerimizin deneyimin tamamını misafirin ihtiyaçlarına göre kişiselleştirmesine izin verir. Dünyanın tamamının daha fazla kişiselleştirme peşinde koştuğu günümüzde, anlamlı, sonuç almaya yönelik bakımlar yaratmamıza izin veren Zaman Ritüelleri’ni sunmaya devam etmekteyiz.

Dijital Sağlık
Spalarımız, misafirlerimizin teknolojiden uzaklaşarak sessizlik, dokunuş ve içe bakışı deneyimleme konusundaki gittikçe artan ihtiyaçlarını destekleyen Dijital Yaşamdan Kaçış ve Deneyim programları sunmaktadır. Kendine zaman ayırmak, farkındalık oluşturmanın, denge sağlamanın, zihni arındırmanın ve önemli değerlere dönmenin bir yöntemidir. İnsanlar, günümüzün yüksek tempolu, teknoloji ile dopdolu hayatı içinde dijital teknoloji ile olan ilişkilerini ve modern, her zaman bağlantıda olunan yaşam tarzının getirdiği stresi kontrol altına almak için yeni yollar bulmak zorunda: bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Dijital Sağlık deneyimlerimizden birini tecrübe etmek isterseniz, evinizde gerçekleştirebileceğiniz dijital olmayan bir farkındalık faaliyeti için lütfen bu boyama sayfalarından birini indirin.

MO Farkındalık Boyama Sayfası (desen)
MO Farkındalık Boyama Sayfası (çiçek)
MO Farkındalık Boyama Sayfası (MO Spa logosu)

Spor ve Sağlıklı Yaşam
Spalarımızda yer alan son teknoloji ürünü Fitness ve Sağlık Merkezleri’mizde, günümüzün seçkin spa ve sağlık tesisi ziyaretçilerinin çok çeşitli zevklerine hitap eden bir dizi fitness programı bulabilirsiniz.

Yüksek enerjili güç ve kardiyovasküler egzersizlerin yanı sıra, bisiklet, aerobik ve dairesel antrenmanın yanı sıra, yoga, Pilates ve Tai Chi gibi daha holistik egzersiz formlarını da sunmaktayız.

Bu farkındalık egzersizi tipleri, Uzak Doğu hayat tarzımız, felsefemiz ve holistik yaklaşımımızla uyumlu bir şekilde, zihin, vücut ve ruh arasındaki bağlantıyı vurgulamaktadır.

Farkındalık İçinde Toplantılar
Mandarin Oriental Hotel Group’ta, katılımcıların kendilerini yenilenmiş, enerjiyle dolu ve yeni fikir, bilgi ve bağlantılarından faydalanmaya hazır hissetmelerini sağlayacak toplantılar için doğru koşulları sağlamaya çalışırız. Farkındalık İçinde Toplantılar’ın temel konsepti, katılımcıların zindeliğini öncelik kabul eden toplantılar organize etmektir. Bunu, toplantı planlayıcının programına, sağlık kavramının 5 adet ana boyutunu dahil etmekle gerçekleştiririz.

Beslenme: Şeflerimiz, enerji vermek, odaklanma ve ilgiyi güçlendirme için tasarlanmış menüler yaratır.
Hareket: Toplantı ve konferanslar sırasında zindeliğinize en çok zararı, oturarak çok fazla zaman geçirmek verir. Bizler, toplantılarımızda hareket etme molaları veririz.
Durgunluk: Katılımcılar için, yaptıkları her şeyi mümkün olan en derin şekilde özümsemeleri için bir şans veren meditasyon molaları veririz.
Bağlantılar: Katılımcıların birbirleriyle anlamlı şekillerde bağlantı kurmasına izin veren aktiviteler gerçekleştiririz.
Zindelik: İnsanların hatırlayacağı ve üzerinde konuşacağı toplantı deneyimleri yaratmak için eğlenceli sürprizlerle olumlu duyguları harekete geçirmeye inanırız.

Spa ve zindelik programlarına göz atmak için yakınınızdaki bir spa ile irtibata geçin.

Arkadaşlarınız ve sevdiklerinize, ödüllü spalarımızda çeşitli spa ve zindelik hizmetleri deneyimleyebilmeleri için Mandarin Oriental’ın efsanevi hizmetini hediye edin.

Doğuya özgü mirasımız, Grup için ödüllü Birleşik Krallık şirketi Aromatherapy Associates tarafından, Geleneksel Çin Tıbbı doktorlarından oluşan bir ekip danışmanlığında üretilen özel ürünler ile kendini gösterir. Bu özel ürün serisinde, aşağıdaki beş elementi temel alan altı vücut yağı, altı banyo ve duş yağı ve normal bir vücut peelingi, duş jeli ve vücut losyonu bulunur.

Bize özel ürünlerimiz, aşağıdaki Oriental Essence Masajı, Zaman Ritüelleri, Dört El Ahengi, Dijital Yaşamdan Kaçış ve Oriental Qi’nin de dahil olduğu bize özgü bakımlarımızda kullanılır.

Her bir Oriental Qi bakım seansı kişinin sağlık durumunun belirlenmesi için özel danışmanlık ile başlar. Bakım ve yağlar misafirlerin ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilerek, misafirlere programın faydalarını evde de yaşamaya devam etmelerini sağlayan bir zindelik ipucu dosyası ve yağ hediye edilir.

Awaken
Awaken, Geleneksel Çin Tıbbı’nda Ahşap elementini temsil eder. Ahşap enerjisi güçlü olan kişiler, açık bir vizyon ve hedeflere sahiptir ve bunları gerçekleştirebilir. Planlamada ve karar almada mükemmeldirler. Anlaşmazlık esnasında ikna edici olabilirler ve fikirlerini güçlü biçimde savunurlar. Fiziksel gerginlik yaşadıkları alanlar genellikle boyun ve omuz bölgeleridir.

Bloom
Bloom, Geleneksel Çin Tıbbı’nda Ateş elementini temsil eder. Güçlü bir Ateş enerjisine sahip kişiler son derece karizmatik olabilirler, konuşmak ve sosyalleşmekten hoşlanırlar ve diğerlerini harekete geçirebilme konusunda mükemmeldirler. Bu element, sevgi ve iç görü kapasitesine ilham verir. Denge sağlandığında mutluluk, hafiflik ve neşe hissi ortaya çıkar. Fiziksel gerginlik yaşadıkları alanlar genellikle bel ve kürek kemiklerinin etrafıdır. Ateş enerjisine sahip kişileri ironik bir şekilde soğuk el ve ayaklara sahip olabilirler.

Flourish
Flourish, Geleneksel Çin Tıbbı’nda Toprak elementini temsil eder. Bu elemente ait bir kişi, ayakları yere basan, korumacı, şefkatli bir tavra sahiptir ve zaman zaman arketipsel “toprak ana” olarak tanımlanabilir. Toprak insanları, etrafındakileri bir araya getirmeyi sever, iyi arabulucular ve güvenilir arkadaşlardır. Yemek hazırlamaktan ve yemekten hoşlanırlar. Bu kişi, denge sağlandığında kendini odaklanmış ve huzurlu hisseder, düşünme, ders çalışma, konsantre olma ve ezberleme kapasitesinin yanı sıra bilgileri özümseme ve benimseme yetisine de sahip olurlar.

Release
Release, Geleneksel Çin Tıbbı’nda Metal elementini temsil eder. İyi dengelenmiş Metal enerjisine sahip kişiler, iyi organize olabilen, öz disipline sahip, vicdanlı insanlardır. Hayatlarında düzen isterler ve kendilerini, kurallarını bildikleri ve kurallara uyarak başarı elde edebilecekleri durumlarda en rahat hissederler. Metal enerjisi derin bir içsel güce sahiptir.

Reflect
Reflect, Geleneksel Çin Tıbbı’nda Su elementini temsil eder. Su enerjisi güçlü olan kişiler kendini iyi ifade eden, akıllı, iç gözlemi güçlü, kendine hakim ve kendi kendine yetebilen kişilerdir. Öne çıkmamayı seçerler ve iç gözlemi güçlü tavırları, esrarlı görünmelerine neden olur. Bu kişiler, “durgun nehirler derin olur” özdeyişini kanıtlar bir şekilde, yaşlarına göre bilge veya sessiz bir filozof tavrına sahip olabilirler. Yalnızlık ve dinginliğin peşinden gidebilirler. Su elementi kişilerinin fiziksel gerginlikleri kendini bel ağrısı ve vücutta su tutulması olarak gösterir.

Elementinizi belirlemek için yakınınızda bir spadan randevu almaya ve Oriental Qi bakımından faydalanmaya ne dersiniz?

Mandarin Oriental Hotel Group, kişisel sağlık ve zindeliğe odaklanabilmeniz için kısa, pratik videolardan oluşan bir seri sunar. Bu videoların amacı size gününüzde kısa bir mola sunmak ve size, günlük hayatınıza yeni zindelik uygulamaları dahil etme konusunda ilham vermektir.

Hareket
Yalnızca bir kaç dakika içinde gününüze bir doz sağlıklı hareket eklemenin eğlenceli ve enerji verici yöntemlerini öğrenmek için Grup Spa Operasyonları Başkanı Andrea Lomas-Gong’a katılın. İhtiyacınız olan tek şey yeni fikirlere açık olmak ve biraz alan.

Zindelik
Evinizde Grup Spa Operasyonları Başkanı Andrea Lomas-Gong ile birlikte küçük bir Sağlık Tatili yapın ve vücudunuzdaki gerginliği bazı basit, uygulaması kolay tekniklerle atmayı öğrenin. Ayrıca, günün farklı saatlerindeki ihtiyaçlarınıza bağlı olarak enerji seviyelerinizi artırmanıza veya dinlenmenize yardımcı olacak esansiyel yağlardan faydalanmayı da öğreneceksiniz.

Durgunluk
Grup Spa Operasyonları Başkanı Andrea Lomas-Gong’un rehberliğindeki bu kısa meditasyon ile vücudunuzda tam anlamıyla durgun ve farkındalık içinde kısa bir an yaşayın. Beyninize ve vücudunuza, gününüze başlamak ve günü bitirmek için sakin ve huzurlu hissetmenizi sağlayacak arındırıcı bir deneyim sunun.

Beslenme
Grup Spa Operasyonları Başkanı Andrea Lomas-Gong’un bu kısa, bilgi verici videosu ile vücudunuzu ve zihninizi, evde besleyici malzemelerle hazırlanan taze yiyecek ve meyve-sebze suları sayesinde vitamin ve minerallerle besleme konusunda faydalı ipuçları edinin.

Day bed on the beach at Mandarin Oriental Jumeira, Dubai

MO Magazine

Üç günde sağlık: Dubai

Geleneksel banyo ritüellerinden aktif çöl maceralarına dek Dubai’deki sağlık ortamını keşfedin

View of beach at Mandarin Oriental, Canouan

MO Magazine

Güneşe doyabileceğiniz yedi konum

Güneşli şehirler, yumuşacık kumlu plajlar veya rüzgarda tembel tembel sallanan palmiye ağaçlarını mı hayal ediyorsunuz? Hayat zorlaştığında, hem vücudu hem de ruhu dinlendirecek bir kaçamağın kollarına kendinizi bırakın

Sunlight streams through a pine forest

MO Magazine

Farkındalıktan en iyi şekilde faydalanma

Farkındalık, modaya uygun bir kelimeden çok daha fazlasıdır; zorlu ortamlarda çok değerli bir araç yerine geçebilir. Farkındalığı nasıl maksimum derecede kullanabileceğimize bir göz atıyoruz

Bodrum’da gün batımı sırasında otel karşılama masası

Keyifli Bir Deneyim Sunun

Arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi, Mandarin Oriental’ın zarif bir paket halinde sunulan efsanevi hizmeti, Michelin yıldızlı mutfağı ve ödüllü spalarından oluşan bir hediye ile sevindirin. Hediye Kartları’nın süresi geçmez ve uygun bir zamanda kullanılabilir.